Apbalvoti pirmās Dejas balvas laureāti
Pirmdien, 29. aprīlī, vakarā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī notika Dejas balvas pasniegšanas ceremonija, kurā paziņoti un apbalvoti laureāti katrā no 13 nominācijām, pasniegtas skatītāju balvas, kā arī godināts mūža balvas dejas mākslā saņēmējs – horeogrāfs, dejas pedagogs, vairākkārtējs Deju svētku virsvadītājs Uldis Šteins, informēja pasākuma rīkotāji.
 

Jaundibinātā Dejas balva ir Latvijas augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā – baletā, laikmetīgajā dejā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā. Šogad to pasniedza par izciliem sasniegumiem 2017. un 2018. gadā. Katrs laureāts saņēma naudas balvu 1000 eiro apmērā (mūža balvas saņēmējs – 1500 eiro) un mākslinieces Gintas Grūbes veidotu statueti.

Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju. Žūrijas komisijā strādāja baleta eksperti Gunta Bāliņa, Marians Butkevičs un Regīna Kaupuža (žūrijas komisijas priekšsēdētāja), laikmetīgās dejas eksperti Ramona Galkina un Andris Kačanovskis, skatuviskās tautas dejas eksperti Gints Baumanis un Alda Skrastiņa, mūsdienu dejas eksperti Inga Raudinga un Guntis Spridzāns.

“Dejas balvas 2017–2018” laureāti

  • Mūža balva dejas mākslā

Uldis Šteins

  • Klasiskās dejas iestudējums vai notikums

Balets “Antonija #Silmači”, horeogrāfs: Aivars Leimanis, producents: Latvijas Nacionālā opera un balets.

  • Klasiskās dejas horeogrāfe

Milana Komarova par baletu “Karmena” festivāla “LNSO Vasarnīca” ietvaros un baleta miniatūrām.

  • Klasiskās dejas dejotāja

Jūlija Brauere par lomām: Džuljeta (“Romeo un Džuljeta”), Konstance (“Trīs musketieri”), Marija (“Riekstkodis”), Nikija (“Bajadēra”), Cerlīna (“Dons Žuans”), Odeta (“Gulbju ezers”).

  • Klasiskās dejas dejotājs

Kārlis Cīrulis par lomām: Solors (“Bajadēra”), Mazeto (“Dons Žuans”), Prinča draugs (“Gulbju ezers”), Hosē (“Karmena”), Rūdis (“Antonija #Silmači”), D’Artanjans (“Trīs musketieri”).          

  • Laikmetīgās dejas iestudējums vai notikums

Izrāde “Divotne”, horeogrāfes: Rūta Pūce un Anna Novikova, producents: biedrība “Party”, Ina Ločmele.

  • Laikmetīgās dejas horeogrāfe

Agate Bankava par izrādēm “Slikta”, “Memor”, “Future Freak” .    

  • Laikmetīgās dejas dejotāja

Anna Novikova par izpildījumu izrādēs “Divotne”, “Slikta”, “visas manas vājības ir tavas lūpas”.

  • Skatuviskās tautas dejas uzvedums vai notikums

Deju lieluzvedums “Vēstījums rakstos”, horeogrāfi: Agris Daņiļevičs, Dagmāra Bārbale, Gints Baumanis, producents: SIA “Premium Art”.

  • Skatuviskās tautas dejas horeogrāfe

Dagmāra Bārbale par deju lieluzvedumu “Vēstījums rakstos”.

  • Mūsdienu dejas uzvedums vai notikums

Izrāde “Gorodki”, horeogrāfi: Annika Andersone, Sintija Siliņa, Modris Opelts, producents: deju studija “Benefice”, Annika Andersone.

  • Mūsdienu dejas horeogrāfs

Guntis Spridzāns par operu “Karmena”.

  • Ieguldījums dejas mākslā

Olga Žitluhina par māksliniecisko, pedagoģisko un organizatorisko darbību Latvijā un starptautiskā līmenī.

  • Pārsteigums dejas mākslā

Deju lieluzvedums “Abas malas”, horeogrāfi: Dace Adviljone, Liene Grava, Raimonds Martinovs, Gints Baumanis, producents: Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Daiga Livčāne

Arī portāla LSM.lv skatītāju balsojumā par labāko lielās formas izrādi tika atzīts deju lieluzvedums “Abas malas” (horeogrāfi: Dace Adviljone, Liene Grava, Raimonds Martinovs, Gints Baumanis, producents: Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Daiga Livčāne).

Skatītāju balvu kā mazās formas izrāde ieguva balets “Karmena” (horeogrāfe: Milana Komarova, producents: Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris)