LATVIJAS LABĀKIE DEJOTĀJI 2014

Latvijas labākie dejotāji 2014


Viens no gada spožākajiem deju notikumiem – vienīgais projekts, kurš sevī apvieno vadošos pārstāvjus no dažādiem deju stiliem.
Tradicionāli svētku koncerts norisināsies 8. martā, Starptautiskajā Sieviešu dienā. Uz galvenās Lielās Ģildes skatuves divu stundu ilgā koncertā savus personīgos priekšnesumus demonstrēs vieni no atzītākajiem un nopelniem bagātākajiem Latvijas dejotājiem:


BALETS

SABĪNE GURAVSKA – Latvijas Nacionālās Operas baleta trupas dejotāja kopš 2006.gada, saņēmusi ”Latvijas Gāzes” Gada balvas Operai 2013 balvu kā labākā baleta soliste, ir daudzu citu starptautiski nozīmīgu konkursu fināliste.

SERGEJS NEIKŠINS – Novosibirskas Valsts Horeogrāfijas skolas 1994. gada absolvents un Sanktpēterburgas Valsts Konservatorijas 2009. gada abolvents. Kopš 2000. gada Latvijas Nacionālās Operas baleta vadošais solists un 2006. gada “Latvijas Gāzes” Gada balvas Operai laureāts kā Labākais baleta solists.

 

 

 

TAUTAS DEJAS

LATVIJAS UNIVERSITĀTES TAUTAS DEJU ANSAMBLIS “DANCIS” pastāv jau 68 gadus un ieguvis deju festivālu atzinības gan Latvijā, gan starptautiskā mērogā. Deju ansamblis 2013.gadā ieguva Lielo balvu vidējās paaudzes un 1. vietu jauniešu grupās Vispārējo Latviešu Dziesmu un Deju Svētu deju skatēs.

 

 

BREAKDANCE

GRUPA „CAMELOT” – apbalvojumiem bagāta breakdance dejotāju komanda, kura dibināta 2004.gadā. Vienīgā deju grupa Latvijā, kas ņēmusi dalību pasaules breakdance sacensībās (Battle of the Year) Vācijā. Grupa ir iekarojusi autoritāti ne tikai starp pašmāju Hip Hop kultūras sēkotājiem, bet arī ārzemju mākslinieku vidū. Deju grupas dalībnieki piedalījušies Dziesmu un  Deju svētkos 2013.gada vasarā horeogrāfes Olgas Žitluhinas priekšnesumā “Saules taka”.

 

 

DŽEZA DEJA

LĪGAS LIBERTES DEJAS TEĀTRIS. Teātra horeogrāfe Līga Liberte ir viena no vadošajām džeza dejas speciālistēm Latvijā, kas regulāri pilnveido savas profesionālās prasmes ārzemēs. Viņas dibinātais dejas teātris ir radījis 5 izrādes piecu gadu laikā, un tās kopā ir noskatījušies apmēram 3000 skatītāji.


VĒDERDEJAS

MARGARITA KAMJAKA – deju studijas „Zafira” pasniedzēja un vadītāja, prestižā, starptautiskā „Belly Dance Evolution” šova dalībniece. Tādu sacensību kā The Baltic Cup 2008, 2009, Oriental World Cup 2009, Azure Festival 2011, The Queen of the Pyramid 2011, Belly Fusion Festival 2012 dalībniece un uzvaretāja profesionāļu grupā.

JEĻENA MILOVANOVA – starptautiski atzīta belly dance dejotāja, deju studijas „Albi” vadītāja un trenere. Jeļena Milovanova ir vairāku starptautisku festivālu dalībniece Šveicē, Ēģiptē, Lietuvā un Krievijā, ir bijusi konkursa „Miss Oriental” laureāte un uzvarētāja profesionāļu kategorijā.

SALSA (New York stils)

MIHAILS GUBENKO un AĻINA PAVLOVA ir latīņamerikas deju meistari un treneri, kuri specializējas New York stilā. Deju pasaulē sevi demonstrē vairāk nekā 9 gadus, pasniedz salsu sociālo deju skolā Mambo Loco. Mihails un Aļina ir pirmie pasniedzēji Latvijā, kas savus audzēkņus iepazīstinājuši ar tādiem deju žanriem kā Cuban Son, Pachanga un Cuban Rumba. Pēdējā gada laikā piedalījušies šādos deju festivālos - Riga Salsa Festival 2013, Latvian Bachata Kizomba Festival 2013, Tallinn Latin Festival 2013. Savas karjeras laikā piedalījušies daudzos citos starptautiskajos pasākumos Maskavā, Tallinā, Minskā un Sanktpēterburgā.

ROKENROLS

AIVARS TETERIS un RŪTA TETERE-BĒRZIŅA – dejotāji ar 25 gadu pieredzi tādos rokenrola un svinga deju stilos kā sporta rokenrols, bugi-vugi, lindihops, afroamerikāniskais džezs, čarlstons, u.c. Daudzkārtēji Latvijas čempioni un vairāku Pasaules čempionātu un Pasaules kausu dalībnieki sporta rokenrola augstākajā meistarības klasē pieaugušajiem. Strādā arī kā treneri, kuru audzēkņi guvuši augstus sasniegumus.
Aivars ar Rūtu ir rokenrola deju grupas „Ķengurroks” vadītāji, kuri  apmāca un popularizē šos rokenrola un svinga deju stilus, sadarbojoties ar tādiem sabiedrībā zināmiem māksliniekiem kā Pitu Andersonu, Ivaru Pētersonu, Mariju Naumovu, rokenrola orķestri Keksi, Raita Ašmaņa bigbandu, Intaru Busuli un Sweet Waters u.c.

SPORTA DEJAS

EDGARS LĪNIS un ELĪZA ANCĀNE – 2013. gada Latvijas vice-čempioni standartdejās. 2013. gadā veiksmīgi pārstāvēja Latviju Pasaules un Eiropas čempionātos, kā arī ieguva bronzas medaļu Eiropas kausā starptautisko sacensību Baltic Grand Prix ietvarā.

 

Tāpat koncertā gaidāmi pārsteidzoši priekšnesumi no viesmāksliniekiem.

Projekts veidots ar mērķi atbalstīt, popularizēt un attīstīt Latvijas dejas mākslu, un notiks jau trešo gadu pēc kārtas, katru reizi apvienojot arvien vairāk dalībniekus un dejas žanrus.

Uz koncertu tiek aicināti īstenas dejas mākslas cienītāji, kā arī visi, kas vēlas nosvinēt Starptautisko Sieviešu dienu labāko Latvijas dejotāju kompānijā!