Šorīt pat debesis raud... bet viņš ir atstājis tik daudz par ko priecāties gan mums, gan visai dejas pasaulei! Skaists, piepildīts un ilgs mūžs nodzīvots...
ULDIS ŽAGATA
Dzimis 1928. gadā Valmierā.
Beidzis Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu (1948).
Operas un baleta teātra solists (1944 – 1968).
Tautas deju ansambļa “Dancis” mākslinieciskais vadītājs (1963 – 1968);
Valsts deju ansambļa “Daile” dibinātājs un ilggadējs vadītājs (1968 – 1989).
Latvijas Deju svētku virsvadītājs (1970 – 1975, 1980) un mākslinieciskais vadītājs (1985).
No 1975. gada Limbažu rajona Deju svētku virsvadītājs.
Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks (1997) un Valsts kultūrkapitāla fonda mūža stipendiāts.
XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētku Goda virsvadītājs
Piecdesmit Ulda Žagatas mūža gadi veltīti latviešu skatuviskās dejas bagātināšanai un popularizēšanai ārpus valsts robežām. Viņš radījis ap 300 horeogrāfiju. Deviņos jaunrades deju konkursos prēmētas 18 dejas (1958 - 1995). Viņa jauniestudējumi vienmēr bijuši gaidīti, jo kurš gan ansamblis nav gribējis iegūt savā repertuārā kaut ko neparastu, U. Žagatam raksturīgu.
Ar mākslinieka veidotajām dejām izaugusi vesela paaudze, tās izdejojuši tūkstošiem Latvijas dejotāju. Viņa daiļradei ir ļoti plašs diapazons un žanriska dažādība. No it kā vienkāršās, majestātiskās, folklorā sakņotās "Es mācēju danci vest" līdz spožajam fantāzijas lidojumam dzirkstošajā "Dejotpriekā".
Uldis Žagata bijis trīspadsmit Deju svētku virsvadītājs un Goda virsvadītājs, kā arī vairāku svētku mākslinieciskais vadītājs un režisors.
Ulda Žagatas vēlējums: „Lai latviešu dejas mantojums XXI gadsimta horeogrāfos, dejotājos rastu jaunu risinājumu dejotpriekā”.
Uldis Žagata ir latviešu dejas brīnumputns. Viņš ar savu daiļradi iezīmējis veselu laikmetu skatuves dejā. U. Žagata nekļuva par princi uz Operas un baleta teātra skatuves. Tur savās temperamentīgajās ar Aiju Baumani dejotajās raksturdejās viņš drīzāk palika brašais tēvadēls. Toties latviskajā skatuves dejā viņš kļuvis par nekronētu karali.