Viesturs Tīle ... Man prasa – kāpēc šogad Ķīpsalā nebūs neviens Dziesmu un deju svētku pasākums?

Man prasa – kāpēc šogad Ķīpsalā nebūs neviens Dziesmu un deju svētku pasākums?

Kad to vaicāju Dziesmu un Deju svētki rīkotājiem, nekādu argumentētu atbildi nesaņēmu. Tikvien kā “Tā nu ir sanācis!” no Signe Pujāte un “Visi pasākumi notiks šai pus’ Daugavai” no Eva Juhņēviča.

Esmu neizpratnē – kā tad tā? Redzu, ka rīkotāji nav skaidrojuši un salīdzinājuši, kādas izmaksas objektīvi veidojas, rīkojot Dziesmu un Deju svētki pasākumus dažādās norises vietās! Nav salīdzinoši arī vērtēts, kāda ir norises vietu piemērotība, ietilpība un iespējas lielam cilvēku skaitam ar sabiedrisko vai privāto transportu tām piekļūt. Un tas tiešām ir svarīgi, lai vislabāk īstenotu Latvijas simtgades Dziesmu un Deju svētki. Bēdīgi, ka svētku potenciālu apdraud menedžmenta neprofesionālā pieeja.

Vai tad tiešām daži svētku notikumi tiek rīkoti tikai šaurai publikai? Jo vairākos pasākumus taču daudzi cilvēki nemaz nevarēs iekļūt, attiecīgo norišu vietu mazās ietilpības dēļ. Piemēram, kā tas ir iespējams, ka Tautas tērpu skatei, Tautas mūzikas un Kokļu mūzikas koncertiem organizatori ir pilnīgi noignorējuši Ķīpsalas koka halli, kur viens koncerts var uzņemt 3500 skatītāju. Turklāt tā ir emocionāli atbilstoša Dziesmu un Deju svētki notikumiem, jo tās unikālie dabiskā koka griesti un konstrukcijas rada īpašu atmosfēru.

Jau kopš 1997.gada vienmēr kāds no Dziesmu un Deju svētki pasākumiem ir noticis Ķīpsalā, par ko esam saņēmuši tikai atzinīgu vērtējumu no rīkotājiem, partneriem, svētku dalībniekiem un apmeklētājiem. 2013. gadā pie mums bija 9 pasākumi.

Kaut arī Ķīpsalas halle nav izvēlēta kā 2018. gada Dziesmu un Deju svētki pasākumu norises vieta, es novēlu, lai šie svētki izdodas – nevis šķeļ tautu, bet vieno un saliedē!

Lai vai kā, cienot sevi par uzkrāto pieredzi, novērtējot savu komandu un mūsu ieguldījumu Latvijas kultūras attīstībā, kā arī apzinoties daudzu lielo sāpi par neiegūtajām biļetēm un iztērēto laiku, šogad Ķīpsalā organizēsim divus deju koncertus – savam un citu priekam.

29. jūnijā Ķīpsalā uzstāsies viens no Latvijas labākajiem deju kolektīviem Tda Teiksma ar dejas uzvedumu Brīdis pirms, savukārt 30. jūnijā – mūsdienu deju grupa Deju grupa Buras ar jubilejas koncertu "20 gadi dejā!”.